SUSTAINABILITY

MATERIAŁY

Cały czas staramy się aby nasze produkty cechowały się wysoką jakością, ale jednocześnie były jak najmniej szkodliwe da środowiska, dlatego nasze ostatnie kolekcje to przede wszystkim ECONYL®, TENCEL™ oraz mieszanki TENCELU™ i lnu.

ECONYL® pozyskiwany jest między innymi z wyłowionych z oceanów sieci rybackich. Dzięki innowacyjnemu procesowi regeneracji i puryfikacji przędza ECONYL® ma wszystkie zalety nylonu z pierwszego obiegu, a dodatkowo jest dwa razy bardziej odporna na działanie chloru, olejków opalających czy soli. Tkanina jest także szybkoschnąca, doskonale trzyma kształt i ma filtr UV 50.

TENCEL™, czyli Lyocell certyfikowany przez Lenzing to materiał o nieprzeciętnych właściwościach. Pozwala ciału na termoregulację (doceniają go alergicy i osoby z wrażliwą skórą). Noszenie ubrań uszytych z TENCELU™ jest niezwykle higieniczne, dzięki jego cechom antybakteryjnym. Odpowiedni zarówno latem, jak i zimą. Jest bardzo miękki w dotyku i każda skóra go po prostu pokocha. Co więcej wycinka drewna, z którego powstają włókna nie niszczy ekosystemu. Każde wycięte drzewo zastępowane jest nową sadzonką. Używany przy produkcji rozpuszczalnik nie jest toksyczny i prawie w całości możliwy do ponownego wykorzystania. TENCEL™ jest w 100% biodegradowalny i niezaprzeczalnie jest włóknem przyszłości.

Len European Flax® jest uprawiany w Europie Zachodniej bez sztucznego nawadniania, bez GMO i przy odpowiedzialnym stosowaniu nawozów i pestycydów. 

Bawełna oraz denim, z których szyjemy, są certyfikowane zgodnie z Global Organic Textile Standards (GOTS) oraz IVN Best International Association of Natural Textile Industry. Certyfikacja GOTS i IVN Best oznacza, że surowce wykorzystane do produkcji materiałów pochodzą z upraw ekologicznych lub upraw w okresie przejściowym, kiedy to nie wykorzystuje się nawozów sztucznych, pestycydów czy nasion modyfikowanych genetycznie.

Cały proces produkcji również musi być przyjazny środowisku i spełniać określone wymogi, jak chociażby sprawnie działający system oczyszczania ścieków, zamknięty obieg wody lub zakaz stosowania metali ciężkich. Ponadto przestrzegane muszą być standardy pracy obowiązujące w branży. Najbardziej popularnym certyfikatem w branży odzieżowej nadal jest OekoTex 100, który świadczy jedynie o braku substancji szkodliwych dla zdrowia konsumentów.

Eko jeansy to nie tylko materiał - dlatego wyeliminowałyśmy wszystkie toksyczne chemikalia z jego procesu produkcji. Pranie i barwienie jest całkowicie ekologiczne i certyfikowane zgodnie z GOTS. Dodatkowo zastąpiłyśmy tradycyjne, skórzane elementy na szortach naszywką z washpapy - specjalnego, wodoodpornego papieru.

Nasze guziki i nity wykonane są z nierdzewnego i recyklingowanego stopu. Guziki w koszulach i kombinezonach zrobione są z naturalnych surowców - kokosa lub orzecha corozo. 

PRODUKCJA
Nasze ubrania tworzymy i szyjemy lokalnie w Polsce, gdyż ważne są dla nas bliskie relacje z ludźmi, z którymi współpracujemy. Dzięki temu cechuje je wysoka jakość oraz trwałość. Dla środowiska z kolei jest to zdecydowanie mniejszy ślad węglowy.

TRANSPORT
Wszystkie zamówienia wysyłamy w tekturowych pudełkach. Są lekkie, wytrzymałe i w pełni biodegradowalne.

SECOND LIFE
Rozwagę i równowagę w modzie traktujemy serio, dlatego już na początku naszej działalności stworzyłyśmy program SECOND LIFE. Warto dać swoim ubraniom drugie życie! Zachęcamy do wymiany nieużywanych już ubrań Cheeky Monkey na kod rabatowy :)

  • Nieużywany już produkt Cheeky Monkey odeślij na adres: Cheeky Monkey Sp. z o.o. ul. Świetlana 12/1, 60-151 Poznań oraz prześlij do nas wiadomość email na adres: hello@cheekymonkeywear.com 
  • W wiadomości zwrotnej otrzymasz od nas kod rabatowy o wartości 50 PLN na kolejne zakupy w naszym sklepie

  • Oddane przez Ciebie ubranie trafi ponownie do obiegu i będzie dostępne na naszej stronie w zakładce SECOND LIFE - może sama następnym razem znajdziesz tam coś dla siebie :) 
  • W programie, oprócz rzeczy z drugiej ręki, dostępne są również prototypy oraz produkty, które z różnych przyczyn nie trafiły do regularnej sprzedaży. Najczęściej są to pojedyncze sztuki - zapraszamy do śledzenia zakładki SECOND LIFE oraz do zapoznania się z regulaminem akcji.